Minimalizm w twoim mieszkaniu

Minimalizm w twoim mieszkaniu

Minimalizm w wystroju wnętrz zdobywa sobie, co raz więcej zwolenników. Tego typu rozwiązania możemy zastosować praktycznie wszędzie: w kuchni, salonie, nawet, jeżeli chcemy wybrać kafelki do łazienki. Minimalizm to przede wszystkim oszczędność. Oszczędność formy i koloru. Dlatego też zamiast feerii barw możemy tu zaobserwować połączenia co najwyżej dwu odcieni, zazwyczaj dobrane na zasadzie analogii. Styl ten zachwyca swoją praktycznością oraz elegancją. Nie razi nadmiarem dodatków, które stosujemy uważnie. Wnętrza tak urządzone bardzo często doceniane są przez ludzi ułożonych, skromnych i ceniących sobie wygodę.


Wiele przykładów takiego urządzenia mieszkania możemy odnaleźć w Internecie, jeżeli wpiszemy w wyszukiwarce słowo kluczowe „płytki łazienkowe Opoczno”. W wynikach z cała pewnością pojawią się wystroje, które urzekną nas swoją prostotą a także szerokimi możliwościami. Wszystko pozostanie uporządkowane, schludne i czyste. Każda drobna rzecz będzie miała swoje miejsce. Czasem warto jest więc postawić na ten styl. Szczególnie może spodobać się tym, którzy nie lubią wyróżniać się z tłumu, a ze swojego mieszkania nie chcą zrobić czegoś dziwnego, co nie do końca albo w ogóle nie jest w ich stylu i guście. Nie ma sensu też patrzeć na gusta innych. Przy wyborze płytek powinniśmy zdać się na nasz gust i naszych domowników. Każdy z nich przecież powinien dobrze czuć się w swoim domu. Minimalizm i prostota wydają się być dobrym pomysłem na łazienkę ale także kuchnię czy salon. Wybierając taki styl nie musimy się zastanawiać nad kolorami czy kształtami płytek, bo im prostszy kształt i stonowany kolor, tym lepiej. Jeśli nie chcemy również mieć w swojej łazience mebli do niej przeznaczonych, możemy zrobić sobie na przykład półeczkę na kosmetyki pod lustrem, wykładając ją płytkami takiego samego koloru, jaki mamy na ścianie, lub położyć zupełnie inny kolor, jednak pasujący do tych na ścianie.


Możliwości jest wiele, pomysłów też z pewnością nikomu nie brakuje. Wybierając dodatki, również wybierzmy proste, neutralnie kol orystycznie. Biała, czy chromowana mydelniczka, albo kosz na śmieci, pasują praktycznie do każdego koloru ścian i podłogi. Nie ma sensu kupować takich rzeczy, które trzeba wymieniać, bo nie pasują do pozostałych. W minimaliźmie chodzi o to, by wszystkiego było mało, ale sprawiało wrażenie dobrego gustu i stylu, jaki reprezentują gospodarze danego mieszkania. Miło nam jest, gdy ktoś kto do nas przychodzi, pochwali nasze mieszkanie, czyli doceni nasz cały wysiłek, jaki włożyliśmy w urządzenie naszego domu.

© 2013